دیجیتال مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ چیست | بازاریابی از طریق ایمیل

بازاریابی از طریق پست الکترونیکی عبارت است از ارسال پیام تجاری برای گروهی از افراد، با استفاده از ایمیل. هر ایمیلی که برای مشتری بالقوه یا فعلی ارسال می‌شود می‌تواند Email Marketing تلقی شود. این مورد شامل استفاده از ایمیل برای ارسال تبلیغات، درخواست تجارت یا درخواست فروش یا کمک‌های مالی است. استراتژی‌های ایمیل مارکتینگ معمولاً به دنبال دستیابی به یك یا بیشتر از سه هدف اصلی، ایجاد وفاداری، اعتماد یا آگاهی از برند هستند. این اصطلاح معمولاً به ارسال پیام‌های ایمیل با هدف ارتقا ارتباط بازرگان با مشتریان فعلی یا مشتریان قبلی، تشویق به وفاداری مشتری و تکرار تجارت، به دست آوردن مشتریان جدید یا ترغیب مشتریان فعلی برای خرید سریع محصول و اشتراک تبلیغات شخص ثالث اشاره دارد.

استفاده از تبلیغات ایمیلی برای تبلیغ محصولات و خدمات یک کسب و کار، ایمیل مارکتینگ است. ایمیل مارکتینگ می‌تواند مشتریان موجود در لیست ایمیل شما را از محصولات جدید، تخفیف‌ها و سایر خدمات آگاه سازد. همچنین می‌تواند مخاطبان را در مورد ارزش برند خود آگاه سازد یا آنها را درگیر خرید کند. ایمیل مارکتینگ می‌تواند به شما در طراحی، ساخت و بهینه سازی بازاریابی خود برای دستیابی به بهترین بازده سرمایه کمک کند.

وقتی می‌خواهید برند خود را رشد دهید یا وسایل خود را بفروشید، تبلیغات ایمیلی یکی از محبوب‌ترین و موثرترین ابزارها در بازار است. در این مقاله ما در مورد چگونگی بازاریابی مفید از طریق ایمیل برای کسب و کار شما خواهیم گفت و چند نکته برای کمک به شما در شروع کار معرفی می‌کنیم.

تاریخچه مختصری از ایمیل و ایمیل مارکتینگ

اولین ایمیل در سال 1971 توسط مهندس کامپیوتر به نام ری تاملینسون ارسال شد. پیامی که وی ارسال کرد فقط یک رشته اعداد و حروف بود، اما این آغاز دوره جدید ارتباطات بود. تاملینسون همچنین شخصی بود که استفاده از نماد “@” را در آدرس‌های ایمیل وارد کرد. در سال 1978، یک مدیر بازاریابی در Digital Equipment Corp به نام Gary Thuerk از این روش جدید ارتباط مستقیم استفاده کرد تا اولین ایمیل تجاری را ارسال کند تا مردم از محصول جدید مطلع شوند. لیست ایمیل او فقط 400 آدرس داشت اما فروش نامه‌های الکترونیکی ارسال شده حدود 13 میلیون دلار بود.

در دهه ‘90، اینترنت به صورت تجاری در دسترس مردم قرار گرفت. نحوه ارتباط مردم با یکدیگر شروع به تغییر چشمگیری کرد و بازاریاب‌ها دریافتند که ایمیل می‌تواند راهی موثر برای تبلیغات باشد. ظهور ایمیل‌های بازاریابی همچنین نیاز به بروزرسانی‌های نظارتی را ایجاد کرد. به عنوان مثال قانون حفاظت از داده‌های انگلستان تنظیم شده است تا به گزینه “انصراف” برای همه ایمیل‌های بازاریابی نیاز داشته باشد.

 -1email-marketing

مزایای بازاریابی از طریق ایمیل

ایمیل تا حدی به دلیل ابزاری که کاربر را مجبور به انجام نوعی اقدام می‌کند، به یک ابزار محبوب بازاریابی تبدیل شده است. یک ایمیل در صندوق ورودی قرار می‌گیرد تا زمانی که خوانده شود، حذف شود یا بایگانی شود. ایمیل یکی از مقرون به صرفه‌ترین ابزارهای موجود است. در حقیقت، یک مطالعه در سال 2015 توسط انجمن بازاریابی مستقیم (DMA) مستقر در انگلیس نشان داد که به ازای هر 1 دلار هزینه شده، ایمیل دارای بازده متوسط ​​سرمایه گذاری 38 دلار است. تبلیغات ایمیلی می‌تواند به شما کمک کند با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید و همچنین برای وبلاگ، رسانه‌های اجتماعی یا هر جای دیگری که دوست دارید افراد از آن بازدید کنند و ترافیک ایجاد کنید. حتی می‌توانید ایمیل‌های خود را تقسیم بندی کرده و با استفاده از اطلاعات جمعیتی کاربران را هدف قرار دهید.

نکاتی برای ایجاد لیست ایمیل بازاریابی

چگونه می‌توان مخاطبان عمومی را برای ارسال ایمیل به آنها ایجاد کرد؟ چند روش وجود دارد و همه آنها مربوط به رفتار درست با مشتریان شما است.

  • برای تبلیغات ایمیلی لیست‌های ایمیل را خریداری نکنید. بسیاری از شرکت‌های ایمیل مارکتینگ (از جمله Mailchimp) در مورد آدرس‌های الکترونیکی خط مشی سختگیرانه و مبتنی بر اجازه دارند، این بدان معنی است که ارسال به لیست‌های خریداری شده ممنوع است. هنگام ثبت نام در لیست ایمیل شما، می‌توانید در اولین سفارشات مشتری تخفیف بگیرید. یا شاید بتوانید با سفارش بعدی مشترکان جدید را به صورت رایگان دریافت کنید یا وقتی به لیست شما ملحق می‌شوند به آنها فرصت برنده شدن جایزه را بدهید.
  • از مقررات ملی (و بین المللی) ایمیل مطلع باشید. اطمینان حاصل کنید که از قوانین قابل اجرا در منطقه خود پیروی می‌کنید. این مقررات هم براساس موقعیت مکانی شما و هم موقعیت مشترکین شما تنظیم می‌شوند و این مسئولیت شماست که بدانید چه قوانینی در مورد شما اعمال می‌شود.
  • برای مکالمه با مشتریان خود از ایمیل استفاده کنید. ایمیل یک ابزار بازاریابی عالی است، اما می‌تواند از راه‌های دیگری نیز به تجارت شما کمک کند. برای ارسال نظرسنجی، به مشتریان بگویید که چقدر از آنها قدردانی می‌کنید یا فقط سلام می‌کنید، گهگاهی از محتوای منظم بازاریابی خود استفاده کنید. این کار نه تنها به مخاطبان شما فرصتی می‌دهد تا بازخورد ارزشمندی به شما ارائه دهند، بلکه به آنها این امکان را می‌دهد تا اطلاعات بیشتری نسبت به شخص پشت سر این تجارت کسب کنند.
  • فقط در صورت نیاز ایمیل ارسال کنید. هنگامی که شخصی به شما اعتماد کرده و آدرس ایمیل خود را در اختیار شما قرار می‌دهد، از این اعتماد سو استفاده نکنید. ایجاد سیل پیام‌ها در صندوق ورودی مخاطبان خود با ایمیل‌های زائد باعث می‌شود علاقه آنها از بین رفته یا اشتراک آنها به طور کامل لغو شود. تمرکز خود را روی ارسال پیام‌های مرتبط و جذاب در مورد مواردی که دوست دارند، داشته باشید تا مدت‌ها آنها وفادار شما بمانند.

بازاریابی از طریق ایمیل استفاده از ایمیل برای تبلیغ محصولات یا خدمات در حین توسعه روابط با مشتریان یا مشتریان بالقوه است. در اصل پست الکترونیکی است که به جای استفاده از خدمات پستی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

 

ایمیل مارکتینگ چگونه کار می‌کند

راه اندازی و پیگیری یک کمپین تبلیغات ایمیلی آسان است، که این امر را برای مشاغل کوچک امکان پذیر می‌کند. به عنوان مثال می‌توانید گزینه ثبت نام خبرنامه را به وب سایت خود اضافه کنید. با ثبت نام افراد، می‌توانید خبرنامه‌هایی را برای مخاطبان در حال رشد ارسال کنید. همچنین می‌توانید از پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی خود مشتریان را به سمت خبرنامه هدایت کنید. بزرگترین مزیت بازاریابی از طریق ایمیل قیمت و سهولت است. در مقایسه با سایر انواع بازاریابی، ارسال نامه الکترونیکی راهی ارزان برای تبلیغ شرکت و محصولات یا خدمات آن است. یک خبرنامه معمولی یک روش ساده و موثر برای ارسال به روزرسانی درباره شرکت شما، رویدادهای آینده و پیشنهادات ویژه است.

جمع‌بندی

دز این مطلب از هاستیدا ب موضوع ایمیل مارکتینگ چیست پرداختیم. با وجود راه‌های مختلف و فراوان برای بازاریابی، Email Marketing می‌تواند بازده خوبی برای شما و کسب و کارتان داشته باشد، بصورتی که مشتریان قدیمی و بالقوه شما با اطلاع از تخفیف‌ها، محصولات جدید و خدمات شما، ممکن است چند برابر بیشتر مشتاق به کار کردن و خرید از شما شوند. و این در حالی است که بازاریابی از طریق ایمیل نه تنها هزینه بسیار پایین‌تری نسبت به دیگر روش‌های بازاریابی خواهد داشت، بلکه در وقت هم بسیار صرفه‌جویی خواهد کرد و شما را از صرف مقدار زیادی وقت برای بازاریابی و جلب مشتری آسوده خواهد کرد.

نمایش بیشتر

ارغوان تهرانی

ارغوان تهرانی هستم، حدود ۵ سال است که در حوزه تولید محتوا فعالیت می‌کنم. علاقه زیادی به وب گردی و مطالعه مقالات حوزه IT دارم. در کنار فعالیت‌های تولید محتوا و سئو، علاقه زیادی به یادگیری مباحث هاستینگ دارم و در تلاش خواهم بود تا تجربیات و معلوماتم در این حوزه را با مخاطبین وبلاگ هاستیدا به اشتراک بگذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا