خدمات میزبانی وب

با مجازی ساز Xen و کاربردهای آن آشنا شوید

XEN یک مجازی ساز رایگان و متن باز است که به یک رایانه امکان می‌دهد چندین سیستم عامل را به طور همزمان بر روی یک سخت افزار اجرا کند. xen از لینوکس و ویندوز پشتیبانی می‌کند، شرکت لینوکس و اینتل Xen را توسعه داده‌اند.

Xen در درجه اول یک هایپروایزر است که می‌تواند مستقیماً روی سخت افزار کامپیوتر بدون نیاز به سیستم عامل میزبان نصب شود. از آنجایی که Xen یک هایپروایزر نوع 1 است به طور مستقیم سخت افزار، منابع جانبی و ورودی/خروجی را کنترل، نظارت و مدیریت می کند. ماشین‌های مجازی سازی شده توسط Xen به طور اختصاصی از منابع استفاده می‌کنند.

تفاوت بین KVM و Xen

تفاوت اصلی KVM و Xen در این است که KVM یک ماژول مجازی سازی در هسته لینوکس است که شبیه به یک هایپروایزر کار می کند، در حالی که Xen یک هایپروایزر نوع 1 است که به چندین سیستم عامل اجازه می دهد تا روی یک سخت افزار کامپیوتری به طور همزمان اجرا شوند. KVM و Xen دو Hypervisor هستند که به زبان C نوشته شده‌اند.

سرور مجازی یا Virtual Private Server) VPS) به معنی سرور مجازی خصوصی است، که با نصب مجازی ساز مانند KVM یا XEN بر روی سرور اختصاصی این امکان فراهم می‌شود که Dedicated Server به تعدادی سرور مجازی با منابع مشخص که هر یک سیستم عامل و مشخصات خاص خود را دارند تقسیم شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا