ثبت دامنه

ثبت دامنه اولین قدم جهت راه‌اندازی یک وب سایت و حضور در دنیای اینترنت است. نام دامین(Domain Name) آدرسی است که کاربران اینترنت می‌توانند با استفاده از آن به وب‌سایت شما دسترسی داشته باشند. این نام می‌تواند ترکیبی از حروف و اعداد باشد. دامنه‌ها از نظر پسوند به دو دسته‌ی ملی مانند “de, .tr, .ir.” و بین المللی مانند “com, .info, .net.” تقسیم بندی می‌شوند.

انتخاب دامین مناسب تاثیر بسیاری در ایجاد اعتبار، برند سازی و بازدهی وب سایت شما خواهد داشت. در کنترل‌پنل دامین هاستیدا می‌توانید مواردی مانند: Whois ،NameServer ،DNS، تمدید خودکار و … را مدیریت نمایید.

مزایای ثبت دامنه در هاستیدا​

ثبت آنی

ارائه کنترل پنل مدیریتی

ارائه سرویس از رجیسترار های معتبر

تنوع و قیمت مناسب پسوند های مختلف

جستجو دامنه

دامنه مورد نظر را به همراه پسوند در باکس زیر تایپ نمایید

ملی

دامنه‌ ملی اشاره به موقعیت جغرافیایی کسب و کار شما خواهد داشت. برای مثال زمانی که یک سایت با پسوند FR. مشاهده نمایید متوجه خواهید شد که این سایت متعلق به یک سازمان یا کسب و کار در کشور فرانسه می‌باشد. پسوند کشور ایران IR. است. ثبت دامنه IR. گزینه‌ای مناسب برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و کسب و کارهای داخلی می‌باشد. قیمت دامین IR. در مقایسه با پسوند های بین‌المللی بسیار ارزان‌تر است.

دامنه ملی
دامنه بین المللی

بین‌المللی

از دامین‌های ملی که صرف نظر کنیم، دیگر پسوند‌ های موجود در دسته‌ی دامنه  بین‌المللی قرار خواهند گرفت. پسوند های بین المللی اشاره‌ای به جغرافیای کسب و کار آنلاین شما نخواهند داشت. از رایج ترین دامین‌های بین المللی میتوان به (com(Commercial) ،net(Network) ،org(Organization و (info(Information اشاره کرد. همکاری با رجیسترار های معتبر باعث شده است که هاستیدا بتواند خدمات ثبت دامین بین‌المللی را بدون تاثیر تحریم‌ها بر روی سرویس‌ مشترکین، ارائه نماید.

سوالات متداول خرید دامنه

شرکت‌های مختلفی در خارج از ایران خدمات ثبت Domain را ارائه می‌نمایند. سرویس دهندگان داخلی بنا به نیاز های مجموعه خود و مشتریانشان یکی از این شرکت‌ها را انتخاب می‌نماید. این شرکت‌‌های خارجی معمولا در نوع ارائه خدمات و قیمت با یکدیگر تفاوت دارند که دلیل این اختلاف قیمت در بین سرویس دهندگان داخلی همین موضوع می‌باشد.

بله. شما می‌توانید با مراجعه به منوی انتقال دامنه و با دریافت کد انتقال دامین خود از سرویس دهنده قبلی، آن را خیلی راحت و سریع به هاستیدا منتقل نمایید.