ثبت دامنه

ثبت دامنه اولین قدم جهت راه‌اندازی یک وب سایت و حضور در دنیای اینترنت است. نام دامنه (Domain Name) آدرسی است که کاربران اینترنت می‌توانند با استفاده از آن به وب‌سایت شما دسترسی داشته باشند. نام دامین شما می‌تواند ترکیبی از حروف و اعداد باشد. دامنه‌ها از نظر پسوند به دو دسته‌ی دامنه‌ ملی مانند “de, .tr, .ir.” و دامنه‌ بین المللی مانند “com, .info, .net.” تقسیم بندی می‌شوند.

انتخاب و ثبت دامین مناسب تاثیر بسیاری در ایجاد اعتبار، برند سازی و بازدهی وب سایت شما خواهد داشت. پس از ثبت Domain در هاستیدا، یک پنل کاربری به شما ارائه خواهد شد که با استفاده از این پنل می‌توانید مواردی مانند: Whois ،NameServer ،DNS، تمدید خودکار و … را مدیریت نمایید.

ویدیو معرفی خدمات ثبت دامنه هاستیدا

جستجو و خرید دامنه

با چند کلیک دامنه خود را ثبت نمایید

نام دامنه انتخابی خود را در موتور جستجو سایت هاستیدا تایپ نمایید تا بررسی شود که آیا دامنه‌ی انتخابی شما قابلیت ثبت را دارد و یا به دلیل اینکه شخص دیگری این دامین را در گذشته ثبت کرده‌ است قابلیت ثبت را ندارد. در باکس زیر دامین مورد نظر خود را بدون پیشوند و پسوند تایپ نمایید و سپس پسوند دامنه را از لیست موجود انتخاب نمایید.

سوالات متداول خرید دامنه

جهت جلوگیری از اعمال تحریم بر روی دامنه مشترکین خود با دو شرکت بسیار معتبر که با ارائه سرویس به مشترکین ایرانی مشکل ندارند قرار داد همکاری عقد شده است.

شرکت‌های مختلفی در خارج از ایران خدمات ثبت Domain را ارائه می‌نمایند. سرویس دهندگان داخلی بنا به نیاز های مجموعه خود و مشتریانشان یکی از این شرکت‌ها را انتخاب می‌نماید. این شرکت‌‌های خارجی معمولا در نوع ارائه خدمات و قیمت خرید دامنه با یکدیگر تفاوت دارند که دلیل این اختلاف قیمت دامنه در بین سرویس دهندگان داخلی همین موضوع می‌باشد.

ابتدا شما باید توجه داشته باشید که تمامی دامنه‌های موجود در دنیا قادر هستند سایت شما را به کاربرانتان در هر جای دنیا که باشند نمایش دهند. دامنه ملی کشور ما که IR. می‌باشد معمولا برای سایت‌های دولتی و سایت‌هایی که فعالیت ملی دارند ثبت و استفاده می شود. شما می‌توانید در صورتی که یک سایت ایرانی هستید و فعالیت خود را بر روی یک دامنه بین المللی مانند COM. انجام می‌دهید، یک دامنه IR. هم برای سایت خود ثبت نمایید و سایتتان را بر روی هر دو دامنه به کاربرانتان نمایش دهید.

پس از پرداخت فاکتور دامنه‌ی مورد نظر، بلافاصله دامنه شما ثبت خواهد شد و کنترل پنل مدیریتی دامین برای شما فعال خواهد شد.

پس از ثبت Domain در هاستیدا، داخل کنترل پنل کاربری شما تمامی دسترسی‌های لازم جهت مدیریت دامنه‌ی خریداری شده برای شما فعال خواهد شد. این دسترسی‌ها شامل تغییر Name Servers و DNS می‌باشند. 

همان طور که شما بار ها مشاهده کرده‌اید اکثر سایت‌های معروف دنیا با هر گونه فعالیتی که دارند از پسوند COM. استفاده می‌کنند. پیشنهاد ما این است که پس از انتخاب اسم مورد نظر خود، آزاد بودن اسم انتخابی را با پسوند COM. از طریق منوی ثبت دامنه سایت هاستیدا بررسی نمایید و اگر دامین انتخابی شما آزاد بود اقدام به ثبت آن کنید. اگر پسوند COM. اسم انتخابی شما آزاد نبود می‌توانید از دیگر پسوندهای رایج مثل NET. استفاده نمایید.

بله. شما می‌توانید با مراجعه به منوی انتقال دامنه و با دریافت کد انتقال دامنه‌ی خود از سرویس دهنده قبلی، دامنه خود را خیلی راحت و سریع به هاستیدا منتقل نمایید.