اینترنت و شبکهسرویس ها و خدمات

دامنه tools. چه کاربردی دارد؟

برای حرفه ای تر شدن در کارتان باید از دامنه ای استفاده کنید که به طور اختصاصی مربوط به محتوا و کار شما می باشد؛ به این صورت هر شخصی با دیدن دامنه ، محتوای سایت شما را متوجه می شود و این می تواند نکته ای مثبت در کارتان به حساب بیاید. در این  نوشتار شما با یکی از تخصصی ترین پسوندهای دامنه یعنی دامنه .tool آشنا می کنیم. با ما همراه باشید.

معرفی دامنه tools.

اگر کار شما با ابزارها و وسایل برای ساخت یا تعمیر آن ها است دامنه tools  برای معرفی کردن شما به مخاطبان و کاربران بهترین گزینه به حساب می آید زیرا واژه tools به معنای ابزارها است و دامین tools. نیز در همین راستا کاربرد دارد. عموم دامنه‌های ثبت شده با این پسوند متشکل از شرکت‌های تولیدی و یا تأمین کننده موارد اولیه و موارد مشابه آن هستند.

دامنه tools. یک دامنه سطح بالا (TLD) و بین المللی است که  توسط  شرکت ICANN عرضه شد اما مسئولیت رجیستری و نظارت بر روی ثبت و ‌تعیین قوانین مربوطه همگی بر عهده ی Donuts است. همان طور که می دانید این شرکت علاوه بر دامین دات تولز مسئولیت دامین های دیگری را نیز بر عهده  دارد.

انتقال، ثبت، خرید و تمدید دامنه tools. همگی تحت نظر  Donuts قرار دارد و با توجه به قوانین وضع شده توسط این شرکت صورت می گیرد. Donuts نه تنها در رابطه با دامنه tools بلکه در دیگر دامنه ها توانست بسیار موفق عمل کند و تعداد زیادی دامنه را به ثبت برساند.

به طور کلی  ثبت دامنه tools. یک انتخاب مناسب برای ابزار فروشی‌ها، تولیدی‌ها، تولیدکنندگان ابزار و خرده‌فروشان برای ایجاد فروشگاه آنلاین است.
بیشتر بخوانید:


https://hostida.com/blog/domain-com/

ثبت دامنه tools.

هر شخص یا سازمان و شرکتی می تواند دامنه  tools.  را با قیمت های مناسبی بصورت سالانه یا 5 ساله خریداری کند و وب سایت خود را در آن آدرس مشاهده کند. این دامنه ی سطح بالا و مطرح در حوزه وب و هاستینگ برای ثبت هیچ محدودیت جغرافیایی ندارد و از هر جای جهان می توانید به سادگی آن را خریداری کنید.

برای ثبت آن باید سلسله قوانین شرکت  Donuts را رعایت کنید اما به طور کلی این دامنه از شرایط ویژه‌ای برای ثبت برخودار نیست. تنها نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که  دامین tools. به علت قرار گرفتن در بین دامنه‌های ویژه از هزینه بیشتری نسبت به دامنه‌های عمومی برخوردار است.

اولین گام برای ثبت دامنه انتخاب نام آن است. نام دامنه ای که انتخاب می کنید نباید در دامنه  tools. قبل از شما توسط فرد دیگر به ثبت رسیده باشد.به همین دلیل سرعت عمل در ثبت دامنه بسیار مهم و حائز اهمیت است. در صورتی که پس از خرید، دامنه ی شما منقضی شود آن دامنه برای شما به اصطلاح Park شده و به طور کامل از بین نمی رود.

اگر شما دامنه تان را تمدید نکردید و‌ دامنه منقضی شد می توانید که آن را باز خرید کنید یعنی با پرداخت مبلغی آن را مجددا فعال نمایید.

نکات مهم هنگام ثبت و خرید دامنه tools.

هنگامی که دامنه را به ثبت می رسانید یا آن را خریداری می کنید با توجه به هزینه ای که می پردازید مدت زمان اعتبار آن را تعیین می کنید. کم ترین مدت زمان اعتبار دامنه یک سال و بیشترین مدت ۱۰ سال است. برای تمدید دامنه می توانید به 2 روش عمل کنید که شرح آن در زیر آمده است:

روش اول تمدید دستی است. در این روش باید در تاریخ مشخص شده نسبت به تمدید دامنه اقدام کنید و مراحل را انجام دهید روش دیگر تمدید خودکار دامنه است که با فعال کردن آن تمدید بدون دخالت شما در زمان مناسب صورت می‌گیرد. این روش  کار را برای شما بسیار آسان تر می کند.تنها کافی ست که گزینه ی تمدید خودکار را فعال کنید.

برای انتقال دامنه باید به مرکزی مراجعه کنید که مجوز و تایید donuts را داشته باشد و با داشتن تجربه در این زمینه انتقال دامنه ی tools را در کمترین زمان برای شما انجام دهند.به طور کلی انتقال دامنه در کم ترین زمان صورت می گیرد و نیاز به وقت زیادی نخواهد داشت.تنها کافی ست که درخواست تان را مبنی بر انتقال دامنه ارائه دهید تا کارهای انتقال دامنه برای شما انجام شود.

بیشتر بخوانید:


https://hostida.com/blog/domain-org/

جمع بندی

دامنه ویژه tools. همانطور که از نامش پیداست برای کارخانجات و تولیدی‌ها طراحی شده و عموم دامنه‌های ثبت شده با این پسوند متشکل از شرکت‌های تولیدی و یا تأمین کننده موارد اولیه و موارد مشابه آن نیز هستند.

این دامنه که در سال 2014 فعالیت خود را آغاز کرد توسط شرکت Donuts مدیریت و کنترل شده و برای ثبت آن باید سلسله قوانین این شرکت را رعایت کرد.

این دامنه از شرایط ویژه‌ای برای ثبت برخودار نبوده و همچنین هیچ محدودیت جغرافیایی برای ثبت و استفاده ندارد ؛ بنابراین تمام اشخاص حقوقی و حقیقی می‌توانند از این پسوند برای دامنه خود بهره ببرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا