آموزشامنیتسیستم عامل

نحوه رفع خطای err_ssl_bad_record_mac_alert

پیام های خطا برای ما بسیار آزار دهنده هستند. این به ویژه اگر با خطاهایی روبرو شویم که رایج هم نیستند. ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT از این دست ارورهای گیج کننده و آزاردهنده است.

خوشبختانه، این پیغام خطا ناشی از مشکلات سمت client است، بنابراین برطرف کردن آن نیاز به اقدامات پیچیده‌ای ندارد.

امروز، علل رایج ایجاد خطای ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT را بررسی خواهیم کرد پس از آن روش‌های از بین بردنش را هم به شما می‌آموزیم. پس با ما همراه  باشید.

خطای ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT چیست؟

وقتی برای اولین بار خطای ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT را می بینید، احتمالا فکر می‌کنید که خطایی مربوط به SSL رخ داده است.


https://hostida.com/blog/what-is-the-difference-between-free-ssl-and-paid-ssl-on-your-site/

با این حال، ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT در واقع یک خطای سمت سرویس گیرنده است که نشان دهنده مشکلی در دستگاه شما است. اگرچه ممکن است ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT را در دستگاه‌های Android یا iOS ببینید، اکثر کاربران آن را در لپ‌تاپ یا رایانه‌های رومیزی مشاهده می‌کنند.

خطای ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT چیست؟

جالب است بدانید این خطا معمولاً در مرورگر Google Chrome که محبوب‌ترین مرورگر در سراسر جهان است، رخ می‌دهد.

همانطور که گفته شد، ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT یک خطای Chrome بسیار نادر است.

دلایل ایجاد خطای ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT چیست؟

این پیام خطا اغلب به استفاده از سخت افزار یا نرم افزار بهینه ساز WiFi مانند کارت شبکه Intel Killer مرتبط است.

با این حال، برخی از کارت‌های شبکه و آداپتورها، به ویژه آداپتور شبکه بی‌سیم Killer(R) Wireless-AC 1550i (9560NGW)، می‌توانند ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT را فعال کنند.

دلیل آن هم این است که برخی از تنظیمات موجود در مرکز کنترل Killer می تواند در اتصال اینترنت شما به برخی وب سایت ها اختلال ایجاد کند.

علاوه بر این، این پیام خطای کروم می تواند به معنای مشکلات انتقال با روتر شما باشد. روتر ممکن است دارای حداکثر واحد انتقال (MTU) کم باشد، که از انتقال داده های کافی برای اتصال به برخی سایت ها جلوگیری می کند.

ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT همچنین می تواند به مربوط به استفاده از نسخه های سیستم عامل (OS) باشد.

این پیغام خطا بیشتر در سیستم عامل Windows دیده می‌شود و برخی از نسخه‌های قدیمی‌تر نرم‌افزار Windows می‌توانند با تنظیمات دیگر دستگاه شما تداخل داشته باشند.

خوشبختانه، رفع کردن این پیام خطا نسبتاً آسان است.

ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT

پیش از هر چیز، توصیه می کنیم کش مرورگر و extension های اضافه را پاک کنید.

اگر هیچ یک از این اقدامات، خطای ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT را حل نکرد، به این ترتیب عمل کنید:

1. کابل Ethernet را وصل کنید

اتصال کابل اترنت به رایانه راه حل دائمی نیست و اگر از شبکه عمومی استفاده می کنید ممکن است امکان پذیر نباشد

این روش عیب‌یابی، دلایل اصلی ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT را نیز نشان می‌دهد. اگر وصل کردن کابل اترنت پیام خطا را حذف کرد، می توانید مطمئن باشید که تنظیمات شبکه بی سیم شما مشکلات اساسی دارد. اگر اینطور نیست، وقت آن است که به مراحل دیگر آموزش خود برویم.

2. سیستم عامل خود را به روز کنید

گاهی اوقات، نرم افزار قدیمی می تواند خطاهای مرورگر و سایر مشکلات را در دستگاه شما ایجاد کند.

خوشبختانه، به روز رسانی سیستم عامل بسیار آسان است و چند دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. به‌علاوه، به‌روزرسانی نرم‌افزار احتمالاً با رفع اشکال و بهبود عملکرد کلی رایانه شما همراه خواهد بود.

اگر از ویندوز استفاده می کنید، به Settings > Windows Update بروید و بر روی Check for updates کلیک کنید.

سپس برای دانلود و نصب نرم افزار به سادگی دستورات را دنبال کنید. احتمالاً رایانه شما نیز در طول این فرآیند نیاز به راه اندازی مجدد دارد.

اگر از macOS استفاده می‌کنید، می‌توانید با کلیک بر روی نماد سیب و رفتن به System Preferences > Software Update، به‌روزرسانی‌های جدید را پیدا کنید. اگر نرم‌افزاری در اینجا موجود است، روی Upgrade Now کلیک کنید و دستورات را دنبال کنید تا نصب کامل شود:

3. HTTPS Inspection را در آنتی ویروس خود غیرفعال کنید

نرم افزار آنتی ویروس برای جلوگیری از بدافزار در دستگاه شما و محافظت از فعالیت های آنلاین شما ضروری است. بسیاری از این برنامه ها دارای یک فایروال هم هستند که علیه هکرها و سایر عوامل مخرب کار می کند.

با این حال، برخی از تنظیمات نرم افزار آنتی ویروس نیز می تواند باعث ایجاد خطا شوند. در این مورد، ” HTTPS Inspection ” یا عملکردهای مشابه می تواند باعث خطای ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT شود.

نام دقیق این تنظیم و نحوه غیرفعال کردن آن به نرم افزار آنتی ویروسی که در رایانه خود فعال دارید بستگی دارد.

به عنوان مثال، اگر از Avast استفاده می کنید، باید برنامه را اجرا کنید و به مسیر زیر بروید:

Menu > Settings > Protection > Core Shields

سپس، برای پیکر بندی  Core Shields تا  پایین صفحه اسکرول کنید و تب Web Shield را باز کنید. در نهایت، علامت کادر کنار Enable HTTPS scanning را بردارید و تغییرات خود را ذخیره کنید:

اگر از نرم‌افزار آنتی‌ویروس متفاوتی استفاده می‌کنید، توصیه می‌کنیم برای راهنمایی در مورد نحوه خاموش کردن « HTTPS Inspection » به اسناد رسمی آن مراجعه کنید.

4. کارت شبکه Killer یا آداپتور شبکه خود را به‌روزرسانی یا غیرفعال کنید

همانطور که قبلا اشاره کردیم، ممکن است از کارت شبکه Killer برای افزایش عملکرد رایانه بازی خود استفاده کنید. آداپتورهای شبکه از همان برند نیز می توانند به دستگاه شما کمک کنند تا به شبکه WiFi متصل شود.

با این حال، این کارت‌ها و آداپتورهای شبکه گاهی اوقات می‌توانند خطای ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT را ایجاد کنند.

اولین قدم، به‌روزرسانی نرم‌افزار کارت شبکه Killer و/یا آداپتور شبکه است. در بسیاری از موارد، این باید پیام خطا را پاک کند. با این حال، اگر این اقدام موثر واقع نشد، ممکن است لازم باشد سخت افزار را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن آداپتور شبکه شما می تواند مشکل ساز باشد زیرا برای اتصال به شبکه بی سیم به روش جدیدی نیاز دارید. به همین دلیل است که توصیه می کنیم ابتدا سایر روش های عیب یابی را امتحان کنید.

5. Advanced Stream Detect را در مرکز کنترل قاتل خاموش کنید

هنگامی که از برخی از محصولات Intel Killer استفاده می کنید، می توانید به Killer Control Center دسترسی داشته باشید. این نرم افزار شما را قادر می سازد تا تنظیمات شبکه بی سیم از جمله نقاط دسترسی و استفاده از شبکه را کنترل کنید.

این مرکز کنترل همچنین دارای تنظیماتی به نام Killer Prioritization Engine (که قبلا به عنوان Advanced Stream Detect شناخته می شد) است. این تنظیمات به طور خودکار ترافیک شبکه را کنترل می کند تا مطمئن شود که سریع ترین و پایدارترین اتصال برقرار شود.

با این حال، Advanced Stream Detect نیز یکی از دلایل شناخته شده ERR_SSL_BAD_RECORD_MAC_ALERT است. بنابراین، توصیه می کنیم آن را غیرفعال کنید تا ببینید آیا باعث ایجاد پیام خطا می شود یا خیر.

6. حداکثر واحد انتقال (MTU) روتر خود را افزایش دهید

در نهایت، این پیغام خطای کروم می تواند نشان دهنده مشکلی در پیکربندی روتر شما باشد. به طور خاص، روتر شما ممکن است (MTU)  پایینی داشته باشد.

MTU تعیین می کند که چه مقدار داده (به شکل packet) می تواند در هر زمان معین از طریق سیستم شما ارسال شود. اگر این تنظیم خیلی کم باشد، ممکن است رایانه شما نتواند یک صفحه وب «سنگین» را بارگذاری کند و کاربر پیام خطا مشاهده کند.

برای افزایش MTU روتر خود، باید به تنظیمات ارائه دهنده اینترنت خود دسترسی داشته باشید. برای انجام این کار، “192.168.1.1” یا “192.168.0.1.” را در نوار جستجوی مرورگر وارد کنید و کلید Enter را بزنید.

این آدرس‌های IP پیش‌فرض برای اکثر روترها هستند، اما آدرس شما ممکن است متفاوت باشد. حالا باید نام کاربری و رمز عبور ارائه دهنده اینترنت خود وارد کنید:

پس از ورود به سیستم، تنظیمات WAN خود را پیدا کنید. سپس به دنبال MTU بگردید و مقدار آن را به “1400” تغییر دهید. مطمئن شوید که تغییرات خود را ذخیره کرده اید. اگر اطلاعات مناسبی برای دسترسی به این تنظیمات ندارید، همیشه می توانید برای دریافت آن با ارائه دهنده اینترنت خود در تماس باشید.

بیشتر بخوانید:


https://hostida.com/blog/how-to-fix-the-ssl-handshake-failed-and-cloudflare-525-error-5-methods/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا