آموزشامنیتبرنامه نویسی و طراحی سایتکسب و کار اینترنتی

آموزش رفع خطای ۱۰۲۰ کلودفلر

خطای 1020 در کلودفلر به معنای این است که اینترنت ربات آی پی شما مسدود شده است و نمی توانید به وب سایت مورد نظر دسترسی پیدا کنید. مسدود شدن آی پی ممکن است به دلا یل مختلفی از جمله فعالیت های مشکوک و یا سعی در دسترسی غیرمجاز به وب سایت باشد.

این خطا با استفاده از فیلترهای امنیتی کلودفلر ایجاد می شود. برای برطرف کردن این خطا، باید با ارائه اطلاعات شناسایی درخواست خود را از طریق کلودفلر ارسال کنید و بعد از بررسی توسط تیم کلودفلر، اکانت شما بررسی و احراز هویت خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

Cloudflare چیست ؟ چگونه اکانت کلودفلر بسازیم؟


دلایل بروز خطای 1020 کلودفلر

فایروال کلودفلر به شما کمک می‌کند تا وب‌سایت خود را در برابر حملات و دسترسی مشکوک محافظت کنید؛ اما این محافظت همیشه هم بی نقص نیست و گاهی اوقات ممکن است فایروال به‌اشتباه دسترسی را محدود کند و در دسترسی به وب‌سایت اختلال به‌وجود آورد. علت دیگر بروز خطای 1020 دسترسی مستقیم به Endpoint وب‌سایت است.

چگونه خطای 1020را برطرف کنیم؟

برای رفع این خطا 6 راه به شما پیشنهاد می‌کنیم که عبارتند از:

بررسی تنظیمات کلود فلر

وقتی با این خطا مواجه شدید به عنوان اولین اقدام وارد پنل Cloudflare شده و قسمت مربوط به دسترسی به وب‌سایت را بررسی کنید. اگر متوجه تغییری در تنظیمات کلود فلر خود شدید آن را به حالت قبلی برگردانید و مجددا تست کنید. برخی سرورها برای محافظت از خود در‌برابر حمله‌های DDoS، آدرس IP‌های Cloudflare را مسدود می‌کنند. پس برای رفع خطای ۱۰۲۰، آدرس IP‌های Cloudflare باید اجازه دسترسی به سرور شما را داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

اتصال سرور مجازی به دامنه از طریق کلودفلر ( Cloudflare )


بررسی تنظیمات وب‌سایت

اگر روش قبلی نتیجه نداد باید تنظیمات وب‌سایت خود را بررسی کنید. پلاگین‌ها نقش اصلی در بروز چنین خطایی دارند. باید تنظیمات آن‌ها را بررسی و اگر لازم شد آن‌ها را غیرفعال کنید. از بررسی تنظیمات DNS و SSL غافل نشوید. اگر تنظیمات SSL و DNS سرور شما به‌درستی کانفیگ نشده باشد، می‌تواند این خطا را ایجاد کند. در این شرایط، باید تنظیمات SSL سرور خود را بررسی کنید.

بررسی تنظیمات مرورگر

سعی کنید برای اجتناب از خطای 1020 از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده کنید زیرا ریسک چنین خطاهایی را بسیار کاهش می‌دهد.

دسترسی مستقیم به وب‌سایت

به کمک دسترسی مستقیم به وب‌سایت به احتمال زیاد این خطا رفع می‌شود. برای این کار، ابتدا باید IP وب‌سایت را در مرورگر خود وارد کنید. در‌صورتی‌که با این روش موفق نشدید به وب‌سایت دسترسی پیدا کنید، با تیم پشتیبانی کلودفلر تماس بگیرید.

پشتیبانی کلودفلر

اگر هیچ‌یک از راه‌حل‌های گفته‌شده شما را از خطای ۱۰۲۰ نجات نداد، با پشتیبانی کلودفلر می‌توانید تماس بگیرید و از آن‌ها درخواست کنید تا این خطا رفع کنند‌. برای ارتباط با پشتیبانی کلودفلر، راه‌های ارتباطی مختلفی مانند تلفن یا ایمیل یا تیکت پشتیبانی در‌اختیارتان خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

نحوه رفع خطای SSL Handshake Failed و Cloudflare 525


هیچ کاری نکنید!

گاهی اوقات خطای 1020 چند دقیقه یا چند ساعت بعد از بروز، به‌طورخودکار رفع می‌شود؛ اگر خطای مذکور برای مدتی بیشتر از ۲۴ ساعت ادامه یافت، باید مجدداً با پشتیبانی کلودفلر تماس بگیرید.

سخن پایانی…

به عنوان یک قاعده کلی، خطای ۱۰۲۰ کلودفلر مشکلی از سمت سرورهای اینترنت است که به‌دلایل مختلفی از‌جمله مشکل در تنظیمات کلودفلر، تنظیمات وب‌سایت، CDN ،SSL یا اینترنت رخ می‌دهد.

در اولین گام باید متوجه دلیل ایجاد آن شوید و سپس برای رفع آن اقدام کنید. فراموش نکنید که همیشه می‌توانید روی تیم پشتیبانی کلودفلر حساب کنید.

منبع:

How to Fix Cloudflare Error 1020: Access Denied (Step-by-Step Guide)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا